Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
UnoBak V-Tech ApS
NORMALCVR 26368499AnpartsselskabStiftet 1. jan. 2002Reklamebeskyttet
UnoBak V-Tech ApS er et anpartsselskab stiftet 1. jan. 2002 med adresse i 3650 Ølstykke (CVR 26368499). Virksomheden er registreret under branchen "Engroshandel med læge- og hospitalsartikler". Direktionen består af Jens Bak-Christensen. I regnskabsåret 2025 havde UnoBak V-Tech ApS et resultat på 214.929 kr. mod 356.051 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 2,2 mio. kr. Virksomheden har 2 ansatte.
- Adresse
Tinghøjvej 5
3650 Ølstykke
Egedal Kommune
- Branche
Engroshandel med læge- og hospitalsartikler
464620
- Ansatte
2
2026-07
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
214.929 kr.
−40% fra 2024
Egenkapital
2,2 mio. kr.
+4% fra 2024
Bruttoresultat
2,1 mio. kr.
−8% fra 2024
EBITDA
296.598 kr.
−39% fra 2024
Likviditet
348,8 %
302,7 % i 2024
Afkastning
7,0 %
11,3 % i 2024
Soliditet
71,8 %
67,5 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber har ingen tal, vi kan læse automatisk (fx fordi de kun findes som PDF). Åbn dokumentet for at se dem.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | 2,1 mio. kr. | 280.643 kr. | 214.929 kr. | 2,2 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 71,8 % | 2 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 2,2 mio. kr. | 471.551 kr. | 356.051 kr. | 2,1 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 67,5 % | 2 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | 2,1 mio. kr. | 390.940 kr. | 300.344 kr. | 1,9 mio. kr. | 3 mio. kr. | 62,6 % | 2 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 1,8 mio. kr. | 280.106 kr. | 216.578 kr. | 1,7 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 60,9 % | 2 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 2,3 mio. kr. | 379.862 kr. | 290.684 kr. | 1,6 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 65,4 % | 2 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 2,2 mio. kr. | 356.214 kr. | 270.573 kr. | 1,4 mio. kr. | 3 mio. kr. | 48,4 % | 3 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 2,1 mio. kr. | 498.718 kr. | 385.967 kr. | 1,3 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 53,7 % | 3 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 2 mio. kr. | 292.876 kr. | 221.882 kr. | 990.722 kr. | 1,8 mio. kr. | 53,7 % | 3 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 1,6 mio. kr. | 174.446 kr. | 132.470 kr. | 874.640 kr. | 1,8 mio. kr. | 48,2 % | 3 | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | 1,4 mio. kr. | 203.374 kr. | 152.576 kr. | 845.570 kr. | 2 mio. kr. | 41,3 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 1,4 mio. kr. | 133.450 kr. | 96.555 kr. | 794.195 kr. | 1,9 mio. kr. | 42,7 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 1,4 mio. kr. | 217.097 kr. | 151.415 kr. | 797.440 kr. | 2,1 mio. kr. | 37,7 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 1,2 mio. kr. | 58.245 kr. | 39.722 kr. | 695.225 kr. | 1,8 mio. kr. | 39,5 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 1,2 mio. kr. | — | 168.268 kr. | 703.803 kr. | 1,8 mio. kr. | 40,0 % | — |
Ledelse og ejere
6 personer og virksomheder tilknyttet
Direktion
Stiftere
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på UnoBak V-Tech ApS?
- CVR-nummeret på UnoBak V-Tech ApS er 26368499.
- Hvor ligger UnoBak V-Tech ApS?
- UnoBak V-Tech ApS har adresse på Tinghøjvej 5, 3650 Ølstykke i Egedal Kommune.
- Hvem er direktør i UnoBak V-Tech ApS?
- Jens Bak-Christensen er registreret i direktionen for UnoBak V-Tech ApS.
- Hvem sidder i bestyrelsen for UnoBak V-Tech ApS?
- Bestyrelsen for UnoBak V-Tech ApS består af Flemming Presmann, Anette Bak-Christensen og Jens Bak-Christensen.
- Hvad var UnoBak V-Tech ApS' resultat i 2025?
- UnoBak V-Tech ApS havde et resultat på 214.929 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 2,2 mio. kr.
- Hvor solid er UnoBak V-Tech ApS?
- Soliditetsgraden for UnoBak V-Tech ApS var 71,8 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har UnoBak V-Tech ApS?
- UnoBak V-Tech ApS havde 2 ansatte (juli 2026).