Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
U2 Management ApS
NORMALCVR 32293840AnpartsselskabStiftet 9. jul. 2009
U2 Management ApS er et anpartsselskab stiftet 9. jul. 2009 med adresse i 2800 Kongens Lyngby (CVR 32293840). Virksomheden er registreret under branchen "Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning". Direktionen består af Signe Krag Ulka. I regnskabsåret 2025 havde U2 Management ApS et resultat på -108.561 kr. mod 696.039 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 760.670 kr. Virksomheden har 2 ansatte.
- Adresse
Caroline Amalie Vej 47
2800 Kongens Lyngby
Lyngby-Taarbæk Kommune
- Branche
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
702000
- Ansatte
2
2026-07
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-108.561 kr.
−116% fra 2024
Egenkapital
760.670 kr.
−12% fra 2024
Bruttoresultat
354.048 kr.
−49% fra 2024
EBITDA
-105.386 kr.
Likviditet
569,2 %
692,6 % i 2024
Afkastning
-12,3 %
68,5 % i 2024
Soliditet
86,0 %
85,6 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (16 regnskabsår)
2 af 16 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | 354.048 kr. | -139.182 kr. | -108.561 kr. | 760.670 kr. | 884.508 kr. | 86,0 % | 2 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 700.346 kr. | 59.471 kr. | 696.039 kr. | 869.231 kr. | 1 mio. kr. | 85,6 % | 2 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | -195.340 kr. | -1,2 mio. kr. | -1,2 mio. kr. | 173.192 kr. | 303.522 kr. | 57,1 % | 2 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 362.354 kr. | -2 mio. kr. | -1,9 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 4 mio. kr. | 35,9 % | 6 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 2,5 mio. kr. | 405.953 kr. | 316.153 kr. | 3,3 mio. kr. | 7,1 mio. kr. | 47,4 % | 6 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 1,7 mio. kr. | -363.934 kr. | -285.580 kr. | 3 mio. kr. | 6,5 mio. kr. | 46,8 % | 8 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 1,8 mio. kr. | -292.692 kr. | -235.113 kr. | 3,3 mio. kr. | 7,7 mio. kr. | 42,9 % | 8 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 2,4 mio. kr. | -119.827 kr. | -99.046 kr. | 3,5 mio. kr. | 7,3 mio. kr. | 48,5 % | — | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 2,5 mio. kr. | -388.726 kr. | -314.470 kr. | 3,6 mio. kr. | 6,9 mio. kr. | 53,1 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | 3 mio. kr. | 13.450 kr. | 2.640 kr. | 4 mio. kr. | 7,3 mio. kr. | 54,0 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 2,5 mio. kr. | 840.266 kr. | 637.260 kr. | 4 mio. kr. | 7 mio. kr. | 56,3 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 2,4 mio. kr. | 942.989 kr. | 707.038 kr. | 3,3 mio. kr. | 5,6 mio. kr. | 59,2 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 2,2 mio. kr. | 726.331 kr. | 539.879 kr. | 2,6 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 50,4 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 1,9 mio. kr. | 764.324 kr. | 572.009 kr. | 2,1 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 46,7 % | — |
Ledelse og ejere
8 personer og virksomheder tilknyttet
Direktion
Bestyrelse
Stiftere
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på U2 Management ApS?
- CVR-nummeret på U2 Management ApS er 32293840.
- Hvor ligger U2 Management ApS?
- U2 Management ApS har adresse på Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby i Lyngby-Taarbæk Kommune.
- Hvem er direktør i U2 Management ApS?
- Signe Krag Ulka er registreret i direktionen for U2 Management ApS.
- Hvem sidder i bestyrelsen for U2 Management ApS?
- Bestyrelsen for U2 Management ApS består af Signe Krag Ulka, Peter Ulka, Ole Ejstrup Ulka, Palle Christensen, Ellen Krag Christensen og Gustav Ulka.
- Hvad var U2 Management ApS' resultat i 2025?
- U2 Management ApS havde et resultat på -108.561 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 760.670 kr.
- Hvor solid er U2 Management ApS?
- Soliditetsgraden for U2 Management ApS var 86 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har U2 Management ApS?
- U2 Management ApS havde 2 ansatte (juli 2026).