Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
U2 INVEST ApS
NORMALCVR 28976852AnpartsselskabStiftet 26. aug. 2005Reklamebeskyttet
U2 INVEST ApS er et anpartsselskab stiftet 26. aug. 2005 med adresse i 2800 Kongens Lyngby (CVR 28976852). Virksomheden er registreret under branchen "Investering for egen regning". Direktionen består af Peter Ulka. I regnskabsåret 2025 havde U2 INVEST ApS et resultat på 24,7 mio. kr. mod 224.112 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 41,6 mio. kr.
- Adresse
Caroline Amalie Vej 47
2800 Kongens Lyngby
Lyngby-Taarbæk Kommune
- Branche
Investering for egen regning
649910
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
24,7 mio. kr.
+10.912% fra 2024
Egenkapital
41,6 mio. kr.
+109% fra 2024
Bruttoresultat
-66.139 kr.
−135% fra 2024
Resultat før skat
24,9 mio. kr.
+6.197% fra 2024
Likviditet
12.932,7 %
3.641,4 % i 2024
Afkastning
59,1 %
1,1 % i 2024
Soliditet
99,4 %
98,1 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | -66.139 kr. | 24,9 mio. kr. | 24,7 mio. kr. | 41,6 mio. kr. | 41,8 mio. kr. | 99,4 % | 0 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 186.391 kr. | 395.096 kr. | 224.112 kr. | 19,9 mio. kr. | 20,3 mio. kr. | 98,1 % | 0 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | 155.971 kr. | 170.633 kr. | -52.935 kr. | 20,3 mio. kr. | 20,6 mio. kr. | 98,7 % | 0 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 328.422 kr. | -278.814 kr. | -280.188 kr. | 20,9 mio. kr. | 21 mio. kr. | 99,5 % | 0 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 490.111 kr. | 3,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 21,7 mio. kr. | 21,9 mio. kr. | 99,1 % | 1 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | -176.102 kr. | 1,3 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 19 mio. kr. | 19,2 mio. kr. | 98,9 % | 1 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | -33.417 kr. | 3,7 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 18,8 mio. kr. | 18,9 mio. kr. | 99,0 % | 0 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | -152.036 kr. | 103.573 kr. | 99.419 kr. | 15,2 mio. kr. | 15,3 mio. kr. | 99,8 % | 0 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | -34.110 kr. | 179.251 kr. | 93.735 kr. | 15,3 mio. kr. | 15,3 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -133.508 kr. | 9,2 mio. kr. | 9,1 mio. kr. | 15,7 mio. kr. | 15,8 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | -12.568 kr. | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 6,7 mio. kr. | 7,1 mio. kr. | 95,4 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 58.523 kr. | 1,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 94,3 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 67.054 kr. | 987.825 kr. | 974.850 kr. | 4,1 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 92,3 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 66.731 kr. | 674.448 kr. | 747.026 kr. | 3,2 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 83,8 % | — |
Ledelse og ejere
4 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på U2 INVEST ApS?
- CVR-nummeret på U2 INVEST ApS er 28976852.
- Hvor ligger U2 INVEST ApS?
- U2 INVEST ApS har adresse på Caroline Amalie Vej 47, 2800 Kongens Lyngby i Lyngby-Taarbæk Kommune.
- Hvem er direktør i U2 INVEST ApS?
- Peter Ulka er registreret i direktionen for U2 INVEST ApS.
- Hvad var U2 INVEST ApS' resultat i 2025?
- U2 INVEST ApS havde et resultat på 24,7 mio. kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 41,6 mio. kr.
- Hvor solid er U2 INVEST ApS?
- Soliditetsgraden for U2 INVEST ApS var 99,4 % i 2025.