Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
T.C. STÅLINDUSTRI ApS
NORMALCVR 19984796AnpartsselskabStiftet 1. jan. 1997
T.C. STÅLINDUSTRI ApS er et anpartsselskab stiftet 1. jan. 1997 med adresse i 2600 Glostrup (CVR 19984796). Virksomheden er registreret under branchen "Maskinforarbejdning af metal". Direktionen består af Per Emil Hasselbalch Stakemann, Finn Eckart Sevang og Tom Cedervall. I regnskabsåret 2025 havde T.C. STÅLINDUSTRI ApS et resultat på -520.477 kr. mod 5.895 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 877.053 kr. Virksomheden har 12 ansatte.
- Adresse
Ejby Smedevej 12
2600 Glostrup
Glostrup Kommune
- Branche
Maskinforarbejdning af metal
255300
- Ansatte
12
2026-07
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-520.477 kr.
−8.929% fra 2024
Egenkapital
877.053 kr.
−37% fra 2024
Bruttoresultat
3,6 mio. kr.
−8% fra 2024
EBITDA
-307.397 kr.
Likviditet
193,1 %
134,4 % i 2024
Afkastning
-9,3 %
0,1 % i 2024
Soliditet
15,7 %
32,3 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-07-01 – 2025-06-30 | 3,6 mio. kr. | -527.839 kr. | -520.477 kr. | 877.053 kr. | 5,6 mio. kr. | 15,7 % | 7 | |
2024 2023-07-01 – 2024-06-30 | 3,9 mio. kr. | 9.779 kr. | 5.895 kr. | 1,4 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 32,3 % | 9 | |
2023 2022-07-01 – 2023-06-30 | 5,2 mio. kr. | 1 mio. kr. | 810.750 kr. | 1,9 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 46,3 % | 7 | |
2022 2021-07-01 – 2022-06-30 | 4 mio. kr. | 363.528 kr. | 283.288 kr. | 1,6 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 50,2 % | 7 | |
2021 2020-07-01 – 2021-06-30 | 6 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 58,7 % | 6 | |
2020 2019-07-01 – 2020-06-30 | 3,2 mio. kr. | 703.821 kr. | 973.076 kr. | 358.319 kr. | 2,1 mio. kr. | 16,8 % | 6 | |
2019 2018-07-01 – 2019-06-30 | 2,6 mio. kr. | 45.717 kr. | 45.717 kr. | -614.757 kr. | 1,5 mio. kr. | -41,1 % | 8 | |
2018 2017-07-01 – 2018-06-30 | 3 mio. kr. | 260.662 kr. | 260.662 kr. | -660.475 kr. | 634.588 kr. | -104,1 % | — | |
2017 2016-07-01 – 2017-06-30 | 2,3 mio. kr. | -522.444 kr. | -522.444 kr. | -921.137 kr. | 2,2 mio. kr. | -42,0 % | 6 | |
2016 2015-07-01 – 2016-06-30 | 2,5 mio. kr. | -252.898 kr. | -384.713 kr. | -398.693 kr. | 2,4 mio. kr. | -16,6 % | — | |
2015 2014-07-01 – 2015-06-30 | 2,7 mio. kr. | 128.773 kr. | 97.648 kr. | -13.980 kr. | 2,6 mio. kr. | -0,5 % | — | |
2014 2013-07-01 – 2014-06-30 | 2 mio. kr. | -692.137 kr. | -692.137 kr. | -111.628 kr. | 2,5 mio. kr. | -4,5 % | — | |
2013 2012-07-01 – 2013-06-30 | 3,3 mio. kr. | 558.307 kr. | 652.688 kr. | 580.509 kr. | 2,9 mio. kr. | 20,3 % | — | |
2012 2011-07-01 – 2012-06-30 | 2,1 mio. kr. | -343.530 kr. | -343.530 kr. | -72.178 kr. | 2,9 mio. kr. | -2,5 % | — |
Ledelse og ejere
10 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på T.C. STÅLINDUSTRI ApS?
- CVR-nummeret på T.C. STÅLINDUSTRI ApS er 19984796.
- Hvor ligger T.C. STÅLINDUSTRI ApS?
- T.C. STÅLINDUSTRI ApS har adresse på Ejby Smedevej 12, 2600 Glostrup i Glostrup Kommune.
- Hvem er direktør i T.C. STÅLINDUSTRI ApS?
- Per Emil Hasselbalch Stakemann, Finn Eckart Sevang og Tom Cedervall er registreret i direktionen for T.C. STÅLINDUSTRI ApS.
- Hvad var T.C. STÅLINDUSTRI ApS' resultat i 2025?
- T.C. STÅLINDUSTRI ApS havde et resultat på -520.477 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 877.053 kr.
- Hvor solid er T.C. STÅLINDUSTRI ApS?
- Soliditetsgraden for T.C. STÅLINDUSTRI ApS var 15,7 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har T.C. STÅLINDUSTRI ApS?
- T.C. STÅLINDUSTRI ApS havde 12 ansatte (juli 2026).