Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
STÅL og TEKNIK ApS
NORMALCVR 29778485AnpartsselskabStiftet 17. aug. 2006Reklamebeskyttet
STÅL og TEKNIK ApS er et anpartsselskab stiftet 17. aug. 2006 med adresse i 4540 Fårevejle (CVR 29778485). Virksomheden er registreret under branchen "Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.". Direktionen består af Henrik Falk Poulsen. I regnskabsåret 2025 havde STÅL og TEKNIK ApS et resultat på 296.117 kr. mod 198.536 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 578.136 kr. Virksomheden har 1 ansatte.
- Adresse
Højgårdsvej 5
4540 Fårevejle
Odsherred Kommune
- Branche
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
259900
- Ansatte
1
2026-07
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
296.117 kr.
+49% fra 2024
Egenkapital
578.136 kr.
+105% fra 2024
Bruttoresultat
1,3 mio. kr.
+45% fra 2024
EBITDA
612.356 kr.
+18% fra 2024
Likviditet
145,8 %
103,3 % i 2024
Afkastning
15,4 %
6,5 % i 2024
Soliditet
30,1 %
9,2 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (19 regnskabsår)
5 af 19 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-10-01 – 2025-09-30 | 1,3 mio. kr. | 380.632 kr. | 296.117 kr. | 578.136 kr. | 1,9 mio. kr. | 30,1 % | 1 | |
2024 2023-10-01 – 2024-09-30 | 923.882 kr. | 255.183 kr. | 198.536 kr. | 282.019 kr. | 3,1 mio. kr. | 9,2 % | 2 | |
2023 2022-10-01 – 2023-09-30 | 1,1 mio. kr. | 237.789 kr. | 183.880 kr. | 83.482 kr. | 3,1 mio. kr. | 2,7 % | 2 | |
2022 2021-10-01 – 2022-09-30 | 1,4 mio. kr. | 573.151 kr. | 436.714 kr. | -100.398 kr. | 2,7 mio. kr. | -3,7 % | 2 | |
2021 2020-10-01 – 2021-09-30 | 710.033 kr. | -113.479 kr. | -89.041 kr. | -537.112 kr. | 1,9 mio. kr. | -28,0 % | 2 | |
2020 2019-10-01 – 2020-09-30 | 630.255 kr. | -284.755 kr. | -222.508 kr. | -448.071 kr. | 2,1 mio. kr. | -21,0 % | 2 | |
2019 2018-10-01 – 2019-09-30 | 576.805 kr. | -550.259 kr. | -430.470 kr. | -225.565 kr. | 2,3 mio. kr. | -9,9 % | 3 | |
2018 2017-10-01 – 2018-09-30 | 860.506 kr. | -276.551 kr. | -246.770 kr. | 204.905 kr. | 2,7 mio. kr. | 7,7 % | 3 | |
2017 2016-10-01 – 2017-09-30 | 992.047 kr. | -155.471 kr. | -121.738 kr. | 451.675 kr. | 3,3 mio. kr. | 13,6 % | 4 | |
2016 2015-10-01 – 2016-09-30 | 1,2 mio. kr. | -44.268 kr. | -14.055 kr. | 573.413 kr. | 3,6 mio. kr. | 16,1 % | — | |
2015 2014-10-01 – 2015-09-30 | 1,6 mio. kr. | 48.248 kr. | 53.909 kr. | 887.468 kr. | 3,8 mio. kr. | 23,3 % | — | |
2014 2013-10-01 – 2014-09-30 | 1,4 mio. kr. | 118.469 kr. | 97.147 kr. | 933.559 kr. | 4,2 mio. kr. | 22,2 % | — | |
2013 2012-10-01 – 2013-09-30 | 1,8 mio. kr. | 396.932 kr. | 195.142 kr. | 836.412 kr. | 5 mio. kr. | 16,7 % | — | |
2012 2011-10-01 – 2012-09-30 | 2,4 mio. kr. | 657.571 kr. | 485.634 kr. | 886.582 kr. | 5,3 mio. kr. | 16,7 % | — |
Ledelse og ejere
18 personer og virksomheder tilknyttet
Direktion
Bestyrelse
Stiftere
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på STÅL og TEKNIK ApS?
- CVR-nummeret på STÅL og TEKNIK ApS er 29778485.
- Hvor ligger STÅL og TEKNIK ApS?
- STÅL og TEKNIK ApS har adresse på Højgårdsvej 5, 4540 Fårevejle i Odsherred Kommune.
- Hvem er direktør i STÅL og TEKNIK ApS?
- Henrik Falk Poulsen er registreret i direktionen for STÅL og TEKNIK ApS.
- Hvem sidder i bestyrelsen for STÅL og TEKNIK ApS?
- Bestyrelsen for STÅL og TEKNIK ApS består af Mikael Sarner, Peter Harwith, Henrik Falk Poulsen, Anette Falk, Torben Breusch Angel, Linda Mitens, Tina Nørregaard Poulsen, Henrik Goldby, Kim Søderlund Kofod og Mike Falk Poulsen.
- Hvad var STÅL og TEKNIK ApS' resultat i 2025?
- STÅL og TEKNIK ApS havde et resultat på 296.117 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 578.136 kr.
- Hvor solid er STÅL og TEKNIK ApS?
- Soliditetsgraden for STÅL og TEKNIK ApS var 30,1 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har STÅL og TEKNIK ApS?
- STÅL og TEKNIK ApS havde 1 ansatte (juli 2026).