Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
scansign ApS
NORMALCVR 37290661AnpartsselskabStiftet 1. dec. 2015
scansign ApS er et anpartsselskab stiftet 1. dec. 2015 med adresse i 2630 Taastrup (CVR 37290661). Virksomheden er registreret under branchen "Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.". Direktionen består af Peter Andreas Stakemann og Lars Engel. I regnskabsåret 2025 havde scansign ApS et resultat på 140.927 kr. mod 3.095 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 1,4 mio. kr. Virksomheden har 3 ansatte.
- Adresse
Kuldyssen 4
2630 Taastrup
Høje-Taastrup Kommune
- Branche
Fremstilling af andre færdige metalprodukter i.a.n.
259900
- Ansatte
3
2026-07
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
140.927 kr.
+4.453% fra 2024
Egenkapital
1,4 mio. kr.
+12% fra 2024
Bruttoresultat
1,7 mio. kr.
+34% fra 2024
EBITDA
296.266 kr.
+239% fra 2024
Likviditet
266,7 %
194,8 % i 2024
Afkastning
6,8 %
0,1 % i 2024
Soliditet
65,4 %
55,9 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (10 regnskabsår)
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-07-01 – 2025-06-30 | 1,7 mio. kr. | 185.071 kr. | 140.927 kr. | 1,4 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 65,4 % | 3 | |
2024 2023-07-01 – 2024-06-30 | 1,3 mio. kr. | 5.761 kr. | 3.095 kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 55,9 % | 3 | |
2023 2022-07-01 – 2023-06-30 | 1,2 mio. kr. | 10.694 kr. | 8.355 kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 54,1 % | 3 | |
2022 2021-07-01 – 2022-06-30 | 1,3 mio. kr. | 48.748 kr. | 35.361 kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 54,7 % | 3 | |
2021 2020-07-01 – 2021-06-30 | 1,6 mio. kr. | 101.538 kr. | 76.245 kr. | 1,2 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 44,2 % | 4 | |
2020 2019-07-01 – 2020-06-30 | 1,7 mio. kr. | 58.739 kr. | 41.730 kr. | 1,1 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 40,6 % | 5 | |
2019 2018-07-01 – 2019-06-30 | 2,1 mio. kr. | 249.932 kr. | 191.825 kr. | 1,1 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 41,3 % | 5 | |
2018 2017-07-01 – 2018-06-30 | 2,4 mio. kr. | 424.022 kr. | 329.549 kr. | 861.886 kr. | 2,3 mio. kr. | 37,2 % | 5 | |
2017 2016-07-01 – 2017-06-30 | 2,1 mio. kr. | 398.002 kr. | 306.859 kr. | 532.337 kr. | 2,2 mio. kr. | 24,8 % | 4 | |
2016 2015-12-01 – 2016-06-30 | 755.841 kr. | 228.330 kr. | 175.478 kr. | 225.478 kr. | 1,9 mio. kr. | 11,8 % | — |
Ledelse og ejere
3 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på scansign ApS?
- CVR-nummeret på scansign ApS er 37290661.
- Hvor ligger scansign ApS?
- scansign ApS har adresse på Kuldyssen 4, 2630 Taastrup i Høje-Taastrup Kommune.
- Hvem er direktør i scansign ApS?
- Peter Andreas Stakemann og Lars Engel er registreret i direktionen for scansign ApS.
- Hvad var scansign ApS' resultat i 2025?
- scansign ApS havde et resultat på 140.927 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 1,4 mio. kr.
- Hvor solid er scansign ApS?
- Soliditetsgraden for scansign ApS var 65,4 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har scansign ApS?
- scansign ApS havde 3 ansatte (juli 2026).