Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
PMA HOLDING HERNING ApS
NORMALCVR 32320872AnpartsselskabStiftet 28. jan. 2011
PMA HOLDING HERNING ApS er et anpartsselskab stiftet 28. jan. 2011 med adresse i 7400 Herning (CVR 32320872). Virksomheden er registreret under branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.". Direktionen består af Preben Madsen. I regnskabsåret 2025 havde PMA HOLDING HERNING ApS et resultat på 177.525 kr. mod 583.187 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 7,8 mio. kr.
- Adresse
Bøgens Kvarter 53
7400 Herning
Herning Kommune
- Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
649990
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
177.525 kr.
−70% fra 2024
Egenkapital
7,8 mio. kr.
−10% fra 2024
Bruttoresultat
-12.940 kr.
−6% fra 2024
Resultat før skat
198.212 kr.
−73% fra 2024
Likviditet
93.731,1 %
17.768,7 % i 2024
Afkastning
2,3 %
6,6 % i 2024
Soliditet
99,0 %
97,3 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (14 regnskabsår)
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-05-01 – 2025-04-30 | -12.940 kr. | 198.212 kr. | 177.525 kr. | 7,8 mio. kr. | 7,9 mio. kr. | 99,0 % | 0 | |
2024 2023-05-01 – 2024-04-30 | -12.251 kr. | 747.676 kr. | 583.187 kr. | 8,6 mio. kr. | 8,8 mio. kr. | 97,3 % | — | |
2023 2022-05-01 – 2023-04-30 | -13.054 kr. | 4,9 mio. kr. | 4,9 mio. kr. | 8,1 mio. kr. | 8,2 mio. kr. | 99,5 % | 0 | |
2022 2021-05-01 – 2022-04-30 | -47.904 kr. | 140.251 kr. | 136.907 kr. | 3,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2021 2020-05-01 – 2021-04-30 | -8.125 kr. | 312.501 kr. | 268.123 kr. | 4,2 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 99,2 % | — | |
2020 2019-05-01 – 2020-04-30 | -7.962 kr. | -47.560 kr. | -37.260 kr. | 4,1 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2019 2018-05-01 – 2019-04-30 | -7.327 kr. | 348.204 kr. | 326.600 kr. | 4,4 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 99,6 % | — | |
2018 2017-05-01 – 2018-04-30 | -5.857 kr. | 3,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2017 2016-05-01 – 2017-04-30 | -5.329 kr. | 594.671 kr. | 594.671 kr. | 880.617 kr. | 885.617 kr. | 99,4 % | — | |
2016 2015-05-01 – 2016-04-30 | -4.744 kr. | 620.903 kr. | 620.903 kr. | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 99,6 % | — | |
2015 2014-05-01 – 2015-04-30 | -3.756 kr. | 90.139 kr. | 90.139 kr. | 639.851 kr. | 644.851 kr. | 99,2 % | — | |
2014 2013-05-01 – 2014-04-30 | -4.009 kr. | 482.216 kr. | 482.216 kr. | 648.112 kr. | 653.112 kr. | 99,2 % | — | |
2013 2012-05-01 – 2013-04-30 | -3.755 kr. | 176.871 kr. | 175.221 kr. | 262.496 kr. | 267.496 kr. | 98,1 % | — | |
2012 2011-01-28 – 2012-04-30 | -6.627 kr. | 106.600 kr. | 108.250 kr. | 183.875 kr. | 188.875 kr. | 97,4 % | — |
Ledelse og ejere
3 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på PMA HOLDING HERNING ApS?
- CVR-nummeret på PMA HOLDING HERNING ApS er 32320872.
- Hvor ligger PMA HOLDING HERNING ApS?
- PMA HOLDING HERNING ApS har adresse på Bøgens Kvarter 53, 7400 Herning i Herning Kommune.
- Hvem er direktør i PMA HOLDING HERNING ApS?
- Preben Madsen er registreret i direktionen for PMA HOLDING HERNING ApS.
- Hvad var PMA HOLDING HERNING ApS' resultat i 2025?
- PMA HOLDING HERNING ApS havde et resultat på 177.525 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 7,8 mio. kr.
- Hvor solid er PMA HOLDING HERNING ApS?
- Soliditetsgraden for PMA HOLDING HERNING ApS var 99 % i 2025.