Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
PER VESTERGAARD HOLDING ApS
NORMALCVR 21169544AnpartsselskabStiftet 1. jul. 1998Reklamebeskyttet
PER VESTERGAARD HOLDING ApS er et anpartsselskab stiftet 1. jul. 1998 med adresse i 2830 Virum (CVR 21169544). Virksomheden er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber". Direktionen består af Peter Andreas Stakemann og Per Vestergaard. I regnskabsåret 2026 havde PER VESTERGAARD HOLDING ApS et resultat på -349.675 kr. mod -1 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 67,8 mio. kr. Virksomheden har 1 ansatte.
- Adresse
Furesøvej 119
2830 Virum
Lyngby-Taarbæk Kommune
- Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
642120
- Ansatte
1
2026-07
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2026
Årets resultat
-349.675 kr.
+65% fra 2025
Egenkapital
67,8 mio. kr.
−2% fra 2025
Bruttoresultat
-34.011 kr.
−76% fra 2025
EBITDA
-334.011 kr.
Likviditet
8.278,1 %
21.978,9 % i 2025
Afkastning
-0,5 %
-1,5 % i 2025
Soliditet
99,5 %
99,8 % i 2025
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
5 af 20 regnskaber har ingen tal, vi kan læse automatisk (fx fordi de kun findes som PDF). Åbn dokumentet for at se dem.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2026 2025-04-01 – 2026-03-31 | -34.011 kr. | -76.786 kr. | -349.675 kr. | 67,8 mio. kr. | 68,1 mio. kr. | 99,5 % | 1 | |
2025 2024-04-01 – 2025-03-31 | -19.350 kr. | -1 mio. kr. | -1 mio. kr. | 69,1 mio. kr. | 69,3 mio. kr. | 99,8 % | 1 | |
2024 2023-04-01 – 2024-03-31 | -21.140 kr. | 10,3 mio. kr. | 9,8 mio. kr. | 70,3 mio. kr. | 70,5 mio. kr. | 99,6 % | 1 | |
2023 2022-04-01 – 2023-03-31 | -18.560 kr. | 1,7 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 61,4 mio. kr. | 62 mio. kr. | 99,1 % | — | |
2022 2021-04-01 – 2022-03-31 | -19.671 kr. | 3,2 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 59,7 mio. kr. | 77,8 mio. kr. | 76,8 % | — | |
2021 2020-04-01 – 2021-03-31 | -19.010 kr. | 6 mio. kr. | 6 mio. kr. | 59,7 mio. kr. | 76,7 mio. kr. | 77,8 % | — | |
2020 2019-04-01 – 2020-03-31 | — | 2,3 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 53,8 mio. kr. | 70,5 mio. kr. | 76,2 % | 0 | |
2019 2018-04-01 – 2019-03-31 | — | 4,6 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 51,6 mio. kr. | 67,8 mio. kr. | 76,1 % | — | |
2018 2017-04-01 – 2018-03-31 | — | 2,6 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 47,1 mio. kr. | 57,6 mio. kr. | 81,8 % | — | |
2017 2016-04-01 – 2017-03-31 | — | 4,7 mio. kr. | 4,6 mio. kr. | 44,7 mio. kr. | 53 mio. kr. | 84,4 % | — | |
2016 2015-04-01 – 2016-03-31 | — | 3,8 mio. kr. | 3,8 mio. kr. | 40,3 mio. kr. | 47,1 mio. kr. | 85,5 % | — | |
2015 2014-04-01 – 2015-03-31 | — | 3,6 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 36,5 mio. kr. | 38,7 mio. kr. | 94,3 % | — | |
2014 2013-04-01 – 2014-03-31 | — | 2,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 33,1 mio. kr. | 34,9 mio. kr. | 95,0 % | — | |
2013 2012-04-01 – 2013-03-31 | -567 kr. | — | 2,6 mio. kr. | 32,6 mio. kr. | 35,2 mio. kr. | 92,5 % | — | |
2012 2011-04-01 – 2012-03-31 | -3.030 kr. | — | 3,2 mio. kr. | 30,1 mio. kr. | 30,1 mio. kr. | 100,0 % | — |
Ledelse og ejere
8 personer og virksomheder tilknyttet
Stiftere
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på PER VESTERGAARD HOLDING ApS?
- CVR-nummeret på PER VESTERGAARD HOLDING ApS er 21169544.
- Hvor ligger PER VESTERGAARD HOLDING ApS?
- PER VESTERGAARD HOLDING ApS har adresse på Furesøvej 119, 2830 Virum i Lyngby-Taarbæk Kommune.
- Hvem er direktør i PER VESTERGAARD HOLDING ApS?
- Peter Andreas Stakemann og Per Vestergaard er registreret i direktionen for PER VESTERGAARD HOLDING ApS.
- Hvad var PER VESTERGAARD HOLDING ApS' resultat i 2026?
- PER VESTERGAARD HOLDING ApS havde et resultat på -349.675 kr. i regnskabsåret 2026 og en egenkapital på 67,8 mio. kr.
- Hvor solid er PER VESTERGAARD HOLDING ApS?
- Soliditetsgraden for PER VESTERGAARD HOLDING ApS var 99,5 % i 2026.
- Hvor mange ansatte har PER VESTERGAARD HOLDING ApS?
- PER VESTERGAARD HOLDING ApS havde 1 ansatte (juli 2026).