Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
PER MENG HOLDING ApS
NORMALCVR 29538174AnpartsselskabStiftet 15. maj 2006
PER MENG HOLDING ApS er et anpartsselskab stiftet 15. maj 2006 med adresse i 7000 Fredericia (CVR 29538174). Virksomheden er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber". Direktionen består af Per Meng Larsen. I regnskabsåret 2025 havde PER MENG HOLDING ApS et resultat på 1,8 mio. kr. mod -1,3 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 19,2 mio. kr.
- Adresse
Egebæksvej 42B
7000 Fredericia
Fredericia Kommune
- Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
642120
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
1,8 mio. kr.
+236% fra 2024
Egenkapital
19,2 mio. kr.
+14% fra 2024
Bruttoresultat
-80.530 kr.
−75% fra 2024
EBITDA
-80.530 kr.
−75% fra 2024
Likviditet
3.976,8 %
14.583,1 % i 2024
Afkastning
8,7 %
-7,4 % i 2024
Soliditet
91,9 %
92,9 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber har ingen tal, vi kan læse automatisk (fx fordi de kun findes som PDF). Åbn dokumentet for at se dem.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | -80.530 kr. | 2,3 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 19,2 mio. kr. | 20,9 mio. kr. | 91,9 % | 0 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | -46.138 kr. | -926.862 kr. | -1,3 mio. kr. | 16,9 mio. kr. | 18,2 mio. kr. | 92,9 % | 0 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | -47.209 kr. | 2,1 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 18,2 mio. kr. | 18,5 mio. kr. | 98,0 % | 0 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | -40.618 kr. | -425.836 kr. | -131.698 kr. | 16,3 mio. kr. | 17,3 mio. kr. | 94,5 % | 0 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | -38.352 kr. | 2,5 mio. kr. | 2,4 mio. kr. | 16,4 mio. kr. | 16,5 mio. kr. | 99,9 % | 0 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | -46.442 kr. | 1,1 mio. kr. | 1 mio. kr. | 14,1 mio. kr. | 14,1 mio. kr. | 99,9 % | 0 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | -23.130 kr. | 1,8 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | 99,7 % | 0 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | -25.023 kr. | -1,9 mio. kr. | -1,7 mio. kr. | 11,3 mio. kr. | 11,3 mio. kr. | 99,9 % | 0 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | -22.830 kr. | 1,2 mio. kr. | 1 mio. kr. | 13 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | 99,2 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -31.190 kr. | 2,1 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 11,8 mio. kr. | 12,2 mio. kr. | 96,3 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | — | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 9,9 mio. kr. | 10 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | — | 1 mio. kr. | 992.772 kr. | 8,9 mio. kr. | 8,9 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | — | 1 mio. kr. | 885.458 kr. | 8,3 mio. kr. | 8,3 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | — | 1,8 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 7,3 mio. kr. | 7,3 mio. kr. | 100,0 % | — |
Ledelse og ejere
2 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på PER MENG HOLDING ApS?
- CVR-nummeret på PER MENG HOLDING ApS er 29538174.
- Hvor ligger PER MENG HOLDING ApS?
- PER MENG HOLDING ApS har adresse på Egebæksvej 42B, 7000 Fredericia i Fredericia Kommune.
- Hvem er direktør i PER MENG HOLDING ApS?
- Per Meng Larsen er registreret i direktionen for PER MENG HOLDING ApS.
- Hvad var PER MENG HOLDING ApS' resultat i 2025?
- PER MENG HOLDING ApS havde et resultat på 1,8 mio. kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 19,2 mio. kr.
- Hvor solid er PER MENG HOLDING ApS?
- Soliditetsgraden for PER MENG HOLDING ApS var 91,9 % i 2025.