Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
OTTO STEFANSEN A/S
NORMALCVR 15084774AktieselskabStiftet 1. maj 1991
OTTO STEFANSEN A/S er et aktieselskab stiftet 1. maj 1991 med adresse i 7600 Struer (CVR 15084774). Virksomheden er registreret under branchen "Anlæg af veje og motorveje". Direktionen består af Preben Bang Henriksen og Keld Stefansen. I regnskabsåret 2025 havde OTTO STEFANSEN A/S et resultat på 1 mio. kr. mod 314.098 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 11 mio. kr. Virksomheden har 7 ansatte.
- Adresse
Gørtlervej 1
7600 Struer
Struer Kommune
- Branche
Anlæg af veje og motorveje
421100
- Ansatte
7
2026-07
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
1 mio. kr.
+225% fra 2024
Egenkapital
11 mio. kr.
+9% fra 2024
Bruttoresultat
4,3 mio. kr.
+36% fra 2024
EBITDA
1,7 mio. kr.
+74% fra 2024
Likviditet
580,2 %
592,0 % i 2024
Afkastning
7,8 %
2,7 % i 2024
Soliditet
84,8 %
86,0 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-07-01 – 2025-06-30 | 4,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 1 mio. kr. | 11 mio. kr. | 13 mio. kr. | 84,8 % | 6 | |
2024 2023-07-01 – 2024-06-30 | 3,1 mio. kr. | 404.664 kr. | 314.098 kr. | 10,1 mio. kr. | 11,8 mio. kr. | 86,0 % | 5 | |
2023 2022-07-01 – 2023-06-30 | 4,8 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 10 mio. kr. | 11,9 mio. kr. | 83,5 % | 5 | |
2022 2021-07-01 – 2022-06-30 | 3,2 mio. kr. | 644.764 kr. | 502.617 kr. | 8,5 mio. kr. | 9,5 mio. kr. | 90,4 % | 5 | |
2021 2020-07-01 – 2021-06-30 | 3,7 mio. kr. | 879.046 kr. | 685.634 kr. | 8,2 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | 85,0 % | 5 | |
2020 2019-07-01 – 2020-06-30 | 4,9 mio. kr. | 1,8 mio. kr. | 1,4 mio. kr. | 7,6 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | 79,3 % | 7 | |
2019 2018-07-01 – 2019-06-30 | 4,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 6,3 mio. kr. | 7,5 mio. kr. | 83,7 % | 7 | |
2018 2017-07-01 – 2018-06-30 | 2,3 mio. kr. | 384.606 kr. | 299.477 kr. | 5,1 mio. kr. | 5,8 mio. kr. | 87,2 % | 5 | |
2017 2016-07-01 – 2017-06-30 | 2,6 mio. kr. | 820.547 kr. | 639.359 kr. | 4,9 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 85,6 % | 5 | |
2016 2015-07-01 – 2016-06-30 | 2,3 mio. kr. | 595.890 kr. | 464.330 kr. | 4,3 mio. kr. | 5,2 mio. kr. | 83,3 % | 4 | |
2015 2014-07-01 – 2015-06-30 | 1,4 mio. kr. | -222.965 kr. | -146.466 kr. | 4 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 88,8 % | — | |
2014 2013-07-01 – 2014-06-30 | 2 mio. kr. | 112.622 kr. | 90.072 kr. | 4,2 mio. kr. | 5,1 mio. kr. | 82,0 % | — | |
2013 2012-07-01 – 2013-06-30 | -1,7 mio. kr. | 296.525 kr. | 213.835 kr. | -4,2 mio. kr. | 5,3 mio. kr. | -80,0 % | — | |
2012 2011-07-01 – 2012-06-30 | -1,8 mio. kr. | 280.523 kr. | 182.932 kr. | -4,5 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | -79,5 % | — |
Ledelse og ejere
15 personer og virksomheder tilknyttet
Bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på OTTO STEFANSEN A/S?
- CVR-nummeret på OTTO STEFANSEN A/S er 15084774.
- Hvor ligger OTTO STEFANSEN A/S?
- OTTO STEFANSEN A/S har adresse på Gørtlervej 1, 7600 Struer i Struer Kommune.
- Hvem er direktør i OTTO STEFANSEN A/S?
- Preben Bang Henriksen og Keld Stefansen er registreret i direktionen for OTTO STEFANSEN A/S.
- Hvem sidder i bestyrelsen for OTTO STEFANSEN A/S?
- Bestyrelsen for OTTO STEFANSEN A/S består af Preben Bang Henriksen, Mogens Gaardboe Bertelsen, Oda Stefansen, Keld Stefansen, Christian Erik Stefansen, Otto Stefansen, Lone Mai Henriksen og Jane Thorhave Stefansen.
- Hvad var OTTO STEFANSEN A/S' resultat i 2025?
- OTTO STEFANSEN A/S havde et resultat på 1 mio. kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 11 mio. kr.
- Hvor solid er OTTO STEFANSEN A/S?
- Soliditetsgraden for OTTO STEFANSEN A/S var 84,8 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har OTTO STEFANSEN A/S?
- OTTO STEFANSEN A/S havde 7 ansatte (juli 2026).