Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
OT Skive A/S
CVR 71179117AktieselskabStiftet 19. jul. 1982
OT Skive A/S er et aktieselskab stiftet 19. jul. 1982 med adresse i 7800 Skive (CVR 71179117). Virksomheden er registreret under branchen "Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed". I regnskabsåret 2022 havde OT Skive A/S et resultat på 2,7 mio. kr. mod 5,5 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 3,3 mio. kr. Virksomheden har 3 ansatte.
- Adresse
Violvej 14
7800 Skive
Skive Kommune
- Branche
Tømrer- og bygningssnedkervirksomhed
433200
- Ansatte
3
2023-09
- Kontakt
Ikke oplyst
Status: OPLØSTEFTERFRIVILLIGLIKVIDATION
Erhvervsstyrelsen har ikke registreret virksomheden som normal aktiv. Tjek den aktuelle status på Virk.dk, før du handler med virksomheden.
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2022
Årets resultat
2,7 mio. kr.
−51% fra 2021
Egenkapital
3,3 mio. kr.
−46% fra 2021
Bruttoresultat
4,7 mio. kr.
−42% fra 2021
EBITDA
3,5 mio. kr.
−50% fra 2021
Likviditet
151,3 %
214,6 % i 2021
Afkastning
28,9 %
49,3 % i 2021
Soliditet
34,8 %
53,9 % i 2021
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
9 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 4,7 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 9,4 mio. kr. | 34,8 % | 3 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 8,1 mio. kr. | 7,1 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 6,1 mio. kr. | 11,2 mio. kr. | 53,9 % | 3 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 5,7 mio. kr. | 4,6 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 5,9 mio. kr. | 69,2 % | 1 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 13,7 mio. kr. | 11,5 mio. kr. | 9,1 mio. kr. | 11,5 mio. kr. | 14,7 mio. kr. | 78,4 % | 8 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 9,8 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 5,4 mio. kr. | 12,1 mio. kr. | 44,8 % | 15 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 11 mio. kr. | 5,8 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 16,1 mio. kr. | 42,4 % | 13 | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | 13,1 mio. kr. | 7,2 mio. kr. | 5,6 mio. kr. | 7,9 mio. kr. | 16,3 mio. kr. | 48,8 % | 15 | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 11,3 mio. kr. | 5,8 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 12,4 mio. kr. | 54,8 % | 13 | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 12,5 mio. kr. | 5,5 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 6,5 mio. kr. | 12,8 mio. kr. | 50,8 % | 14 | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 10,4 mio. kr. | 4,9 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 6 mio. kr. | 15 mio. kr. | 39,9 % | 14 | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 9,7 mio. kr. | — | 3,6 mio. kr. | 6 mio. kr. | 9,6 mio. kr. | 61,8 % | 14 |
Ledelse og ejere
14 personer og virksomheder tilknyttet
Revision
Øvrige relationer
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på OT Skive A/S?
- CVR-nummeret på OT Skive A/S er 71179117.
- Hvor ligger OT Skive A/S?
- OT Skive A/S har adresse på Violvej 14, 7800 Skive i Skive Kommune.
- Hvad var OT Skive A/S' resultat i 2022?
- OT Skive A/S havde et resultat på 2,7 mio. kr. i regnskabsåret 2022 og en egenkapital på 3,3 mio. kr.
- Hvor solid er OT Skive A/S?
- Soliditetsgraden for OT Skive A/S var 34,8 % i 2022.
- Hvor mange ansatte har OT Skive A/S?
- OT Skive A/S havde 3 ansatte (september 2023).