Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
MUNK INVEST ApS
NORMALCVR 26578817AnpartsselskabStiftet 15. apr. 2002Reklamebeskyttet
MUNK INVEST ApS er et anpartsselskab stiftet 15. apr. 2002 med adresse i 8450 Hammel (CVR 26578817). Virksomheden er registreret under branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.". Direktionen består af Erik Hebsgaard Munk. I regnskabsåret 2025 havde MUNK INVEST ApS et resultat på -177.353 kr. mod 25.395 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 1,9 mio. kr.
- Adresse
Solbakken 33
8450 Hammel
Favrskov Kommune
- Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
649990
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-177.353 kr.
−798% fra 2024
Egenkapital
1,9 mio. kr.
−8% fra 2024
Bruttoresultat
-1.554 kr.
+77% fra 2024
EBITDA
-1.554 kr.
+77% fra 2024
Afkastning
-9,3 %
1,2 % i 2024
Soliditet
100,0 %
99,7 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
5 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | -1.554 kr. | -167.387 kr. | -177.353 kr. | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 100,0 % | 1 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | -6.643 kr. | 33.969 kr. | 25.395 kr. | 2,1 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 99,7 % | 1 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | -2.020 kr. | 152.281 kr. | 140.643 kr. | 2,1 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 99,8 % | 1 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | -932 kr. | 194.425 kr. | 189.167 kr. | 1,9 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 99,7 % | 1 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | -4.686 kr. | 190.234 kr. | 186.494 kr. | 1,7 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 99,7 % | 1 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | -2.602 kr. | 102.908 kr. | 98.684 kr. | 1,6 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 99,9 % | 1 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | -1.802 kr. | 107.683 kr. | 102.843 kr. | 1,6 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 99,5 % | 1 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | -5.690 kr. | 146.618 kr. | 144.894 kr. | 1,5 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 99,6 % | 1 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | -5.970 kr. | 131.615 kr. | 119.494 kr. | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 100,0 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -3.420 kr. | 121.223 kr. | 104.423 kr. | 1,2 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 96,3 % | — | |
2015 2015-10-01 – 2015-12-31 | -1.190 kr. | 93.738 kr. | 86.638 kr. | 1,1 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 97,1 % | — | |
2015 2014-10-01 – 2015-09-30 | -777 kr. | -50.182 kr. | -50.182 kr. | 1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 97,6 % | — | |
2014 2013-10-01 – 2014-09-30 | -6.005 kr. | 387.298 kr. | 385.069 kr. | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 97,8 % | — | |
2013 2012-10-01 – 2013-09-30 | -13.762 kr. | 5.338 kr. | 3.513 kr. | 699.033 kr. | 704.358 kr. | 99,2 % | — | |
2012 2011-10-01 – 2012-09-30 | -11.354 kr. | 1.463 kr. | -787 kr. | 695.520 kr. | 702.370 kr. | 99,0 % | — |
Ledelse og ejere
4 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på MUNK INVEST ApS?
- CVR-nummeret på MUNK INVEST ApS er 26578817.
- Hvor ligger MUNK INVEST ApS?
- MUNK INVEST ApS har adresse på Solbakken 33, 8450 Hammel i Favrskov Kommune.
- Hvem er direktør i MUNK INVEST ApS?
- Erik Hebsgaard Munk er registreret i direktionen for MUNK INVEST ApS.
- Hvad var MUNK INVEST ApS' resultat i 2025?
- MUNK INVEST ApS havde et resultat på -177.353 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 1,9 mio. kr.
- Hvor solid er MUNK INVEST ApS?
- Soliditetsgraden for MUNK INVEST ApS var 100 % i 2025.