Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
MG1 HOLDING ApS
NORMALCVR 27325874AnpartsselskabStiftet 1. sep. 2003
MG1 HOLDING ApS er et anpartsselskab stiftet 1. sep. 2003 med adresse i 2600 Glostrup (CVR 27325874). Virksomheden er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber". Direktionen består af Michael Grouleff. I regnskabsåret 2025 havde MG1 HOLDING ApS et resultat på 1,7 mio. kr. mod 2,3 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 24,1 mio. kr.
- Adresse
Mellemtoftevej 14
2600 Glostrup
Glostrup Kommune
- Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
642120
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Ikke oplyst
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
1,7 mio. kr.
−26% fra 2024
Egenkapital
24,1 mio. kr.
+6% fra 2024
Bruttoresultat
61.143 kr.
−9% fra 2024
EBITDA
83.531 kr.
+88% fra 2024
Likviditet
4.067,8 %
3.380,7 % i 2024
Afkastning
6,8 %
9,5 % i 2024
Soliditet
97,0 %
93,9 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
8 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | 61.143 kr. | 2,2 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 24,1 mio. kr. | 24,8 mio. kr. | 97,0 % | 0 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 66.913 kr. | 2,6 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 22,7 mio. kr. | 24,2 mio. kr. | 93,9 % | 0 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | -125.588 kr. | 3 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 20,8 mio. kr. | 22 mio. kr. | 94,9 % | 0 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | -16.947 kr. | 2,6 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 17,5 mio. kr. | 18,7 mio. kr. | 93,7 % | — | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | -28.638 kr. | 4,1 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 17,3 mio. kr. | 18,6 mio. kr. | 93,2 % | — | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 35.325 kr. | 2,5 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 13,5 mio. kr. | 14,8 mio. kr. | 91,1 % | — | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 63.564 kr. | 2,7 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 11,4 mio. kr. | 12,7 mio. kr. | 89,1 % | — | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 32.513 kr. | 2,6 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | 10,6 mio. kr. | 12,8 mio. kr. | 83,1 % | — | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | -3.125 kr. | 3,3 mio. kr. | 3,3 mio. kr. | 8,5 mio. kr. | 8,5 mio. kr. | 100,0 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -105.998 kr. | 2,3 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 5,7 mio. kr. | 100,0 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | -4.000 kr. | — | 2,5 mio. kr. | 3,5 mio. kr. | 6 mio. kr. | 59,0 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | -5.250 kr. | — | 1,6 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,6 mio. kr. | 31,6 % | — |
Ledelse og ejere
8 personer og virksomheder tilknyttet
Direktion
Stiftere
Revision
- DANSK REVISION ROSKILDE, GODKENDT REVISIONSAKTIESELSKABRevisor
- BDO Holding VII, statsautoriseret revisionsaktieselskabRevisor
- Partnerselskabet RRSRRevisor
- MJAKP2 I/SRevisor
- JENSEN Regnskab & Rådgivning, statsautoriseret revisionsvirksomhedRevisor
- JB Administration I/SRevisor
- Consens, Statsautoriseret RevisionsanpartsselskabRevisor
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på MG1 HOLDING ApS?
- CVR-nummeret på MG1 HOLDING ApS er 27325874.
- Hvor ligger MG1 HOLDING ApS?
- MG1 HOLDING ApS har adresse på Mellemtoftevej 14, 2600 Glostrup i Glostrup Kommune.
- Hvem er direktør i MG1 HOLDING ApS?
- Michael Grouleff er registreret i direktionen for MG1 HOLDING ApS.
- Hvad var MG1 HOLDING ApS' resultat i 2025?
- MG1 HOLDING ApS havde et resultat på 1,7 mio. kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 24,1 mio. kr.
- Hvor solid er MG1 HOLDING ApS?
- Soliditetsgraden for MG1 HOLDING ApS var 97 % i 2025.