Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
LYNGDAL INVEST ApS
NORMALCVR 31333199AnpartsselskabStiftet 26. mar. 2008Reklamebeskyttet
LYNGDAL INVEST ApS er et anpartsselskab stiftet 26. mar. 2008 med adresse i 3450 Allerød (CVR 31333199). Virksomheden er registreret under branchen "Investering for egen regning". Direktionen består af Michael Kock. I regnskabsåret 2025 havde LYNGDAL INVEST ApS et resultat på -112.008 kr. mod 413.747 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 3,7 mio. kr. Virksomheden har 1 ansatte.
- Adresse
Stolelyngen 14
3450 Allerød
Allerød Kommune
- Branche
Investering for egen regning
649910
- Ansatte
1
2019-11
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-112.008 kr.
−127% fra 2024
Egenkapital
3,7 mio. kr.
−6% fra 2024
Bruttoresultat
-12.461 kr.
−102% fra 2024
EBITDA
-314.393 kr.
−238% fra 2024
Likviditet
3.411,3 %
1.400,2 % i 2024
Afkastning
-3,0 %
10,1 % i 2024
Soliditet
98,1 %
95,2 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (18 regnskabsår)
4 af 18 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | -12.461 kr. | -53.752 kr. | -112.008 kr. | 3,7 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 98,1 % | 1 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 552.007 kr. | 504.761 kr. | 413.747 kr. | 3,9 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 95,2 % | 1 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | 38.309 kr. | -29.684 kr. | -39.026 kr. | 3,9 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 87,1 % | 1 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 43.491 kr. | 90.146 kr. | 28.052 kr. | 4,1 mio. kr. | 4,7 mio. kr. | 87,5 % | 1 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 29.155 kr. | 133.484 kr. | 116.356 kr. | 3,9 mio. kr. | 4,6 mio. kr. | 85,2 % | 1 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 36.009 kr. | 298.560 kr. | 561.764 kr. | 3,9 mio. kr. | 4,5 mio. kr. | 86,5 % | 1 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 35.497 kr. | 543.239 kr. | 423.252 kr. | 3,4 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 84,1 % | 1 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 30.031 kr. | — | -17.845 kr. | 3,1 mio. kr. | 3,8 mio. kr. | 80,9 % | 1 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 32.148 kr. | — | 197.876 kr. | 3,2 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 74,5 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -31.650 kr. | 1,5 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3,1 mio. kr. | 3,9 mio. kr. | 80,5 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 29.571 kr. | 275.499 kr. | 207.917 kr. | 2,1 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 76,4 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | -16.660 kr. | 271.124 kr. | 203.080 kr. | 1,9 mio. kr. | 2,5 mio. kr. | 74,5 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 39.324 kr. | 367.402 kr. | 308.774 kr. | 1,7 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 73,3 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 23.176 kr. | 124.746 kr. | 58.198 kr. | 1,4 mio. kr. | 1,9 mio. kr. | 70,8 % | — |
Ledelse og ejere
3 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på LYNGDAL INVEST ApS?
- CVR-nummeret på LYNGDAL INVEST ApS er 31333199.
- Hvor ligger LYNGDAL INVEST ApS?
- LYNGDAL INVEST ApS har adresse på Stolelyngen 14, 3450 Allerød i Allerød Kommune.
- Hvem er direktør i LYNGDAL INVEST ApS?
- Michael Kock er registreret i direktionen for LYNGDAL INVEST ApS.
- Hvem sidder i bestyrelsen for LYNGDAL INVEST ApS?
- Bestyrelsen for LYNGDAL INVEST ApS består af Michael Kock og Jenny Nejstgaard Braat.
- Hvad var LYNGDAL INVEST ApS' resultat i 2025?
- LYNGDAL INVEST ApS havde et resultat på -112.008 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 3,7 mio. kr.
- Hvor solid er LYNGDAL INVEST ApS?
- Soliditetsgraden for LYNGDAL INVEST ApS var 98,1 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har LYNGDAL INVEST ApS?
- LYNGDAL INVEST ApS havde 1 ansatte (november 2019).