Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
INDUSTRIVEJ 2-60 ApS
NORMALCVR 17783734AnpartsselskabStiftet 31. mar. 1994Reklamebeskyttet
INDUSTRIVEJ 2-60 ApS er et anpartsselskab stiftet 31. mar. 1994 med adresse i 7400 Herning (CVR 17783734). Virksomheden er registreret under branchen "Anden udlejning af boliger". Direktionen består af Jørn Bach, Anette Bach og Susanne Martinus Bach. I regnskabsåret 2025 havde INDUSTRIVEJ 2-60 ApS et resultat på -243.335 kr. mod -1,7 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 6,9 mio. kr. Virksomheden har 2 ansatte.
- Adresse
Møllebakken 13
7400 Herning
Herning Kommune
- Branche
Anden udlejning af boliger
682030
- Ansatte
2
2026-07
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-243.335 kr.
+85% fra 2024
Egenkapital
6,9 mio. kr.
+1% fra 2024
Bruttoresultat
346.431 kr.
−54% fra 2024
EBITDA
-494.082 kr.
+77% fra 2024
Likviditet
8,4 %
12,1 % i 2024
Afkastning
-2,4 %
-16,0 % i 2024
Soliditet
67,9 %
65,6 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2024-10-01 – 2025-09-30 | 346.431 kr. | -555.417 kr. | -243.335 kr. | 6,9 mio. kr. | 10,1 mio. kr. | 67,9 % | 2 | |
2024 2023-10-01 – 2024-09-30 | 758.912 kr. | -2,2 mio. kr. | -1,7 mio. kr. | 6,8 mio. kr. | 10,4 mio. kr. | 65,6 % | 2 | |
2023 2022-10-01 – 2023-09-30 | 216.589 kr. | -634.281 kr. | -604.581 kr. | 485.240 kr. | 12,4 mio. kr. | 3,9 % | 2 | |
2022 2021-10-01 – 2022-09-30 | 544.293 kr. | 42.043 kr. | 3.521 kr. | -5,7 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | -43,2 % | 2 | |
2021 2020-10-01 – 2021-09-30 | 682.471 kr. | 190.793 kr. | 150.868 kr. | -5,7 mio. kr. | 13,1 mio. kr. | -43,2 % | 2 | |
2020 2019-10-01 – 2020-09-30 | 705.754 kr. | 10.595 kr. | 8.034 kr. | -5,8 mio. kr. | 13 mio. kr. | -44,7 % | 2 | |
2019 2018-10-01 – 2019-09-30 | 544.482 kr. | 5.597 kr. | 21.452 kr. | -5,8 mio. kr. | 12,9 mio. kr. | -45,0 % | 2 | |
2018 2017-10-01 – 2018-09-30 | 692.484 kr. | 24.830 kr. | 11.191 kr. | -5,8 mio. kr. | 12,8 mio. kr. | -45,6 % | 2 | |
2017 2016-10-01 – 2017-09-30 | 599.728 kr. | 621.919 kr. | 487.383 kr. | -5,9 mio. kr. | 12,8 mio. kr. | -45,7 % | 2 | |
2016 2015-10-01 – 2016-09-30 | 585.153 kr. | -108.455 kr. | -111.444 kr. | -6,3 mio. kr. | 12,3 mio. kr. | -51,7 % | — | |
2015 2014-10-01 – 2015-09-30 | 663.852 kr. | 16.285 kr. | 12.604 kr. | -6,2 mio. kr. | 12,4 mio. kr. | -50,1 % | — | |
2014 2013-10-01 – 2014-09-30 | 616.886 kr. | -103.811 kr. | -109.452 kr. | -6,2 mio. kr. | 12,5 mio. kr. | -49,9 % | — | |
2013 2012-10-01 – 2013-09-30 | 533.651 kr. | -47.654 kr. | 236.184 kr. | -6,1 mio. kr. | 12,5 mio. kr. | -49,2 % | — | |
2012 2011-10-01 – 2012-09-30 | 637.589 kr. | 3,4 mio. kr. | 2,6 mio. kr. | -6,4 mio. kr. | 12,7 mio. kr. | -50,2 % | — |
Ledelse og ejere
8 personer og virksomheder tilknyttet
Stiftere
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på INDUSTRIVEJ 2-60 ApS?
- CVR-nummeret på INDUSTRIVEJ 2-60 ApS er 17783734.
- Hvor ligger INDUSTRIVEJ 2-60 ApS?
- INDUSTRIVEJ 2-60 ApS har adresse på Møllebakken 13, 7400 Herning i Herning Kommune.
- Hvem er direktør i INDUSTRIVEJ 2-60 ApS?
- Jørn Bach, Anette Bach og Susanne Martinus Bach er registreret i direktionen for INDUSTRIVEJ 2-60 ApS.
- Hvad var INDUSTRIVEJ 2-60 ApS' resultat i 2025?
- INDUSTRIVEJ 2-60 ApS havde et resultat på -243.335 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 6,9 mio. kr.
- Hvor solid er INDUSTRIVEJ 2-60 ApS?
- Soliditetsgraden for INDUSTRIVEJ 2-60 ApS var 67,9 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har INDUSTRIVEJ 2-60 ApS?
- INDUSTRIVEJ 2-60 ApS havde 2 ansatte (juli 2026).