Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
HOLDING M2 ApS
CVR 35633979AnpartsselskabStiftet 2. jan. 2014Reklamebeskyttet
HOLDING M2 ApS er et anpartsselskab stiftet 2. jan. 2014 med adresse i 1354 København K (CVR 35633979). Virksomheden er registreret under branchen "Ikke-finansielle holdingselskaber". I regnskabsåret 2023 havde HOLDING M2 ApS et resultat på 58.523 kr. mod 31.803 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 194.719 kr.
- Adresse
Ole Suhrs Gade 4, 4. th.
1354 København K
København Kommune
- Branche
Ikke-finansielle holdingselskaber
642120
- Ansatte
Ikke oplyst
- Kontakt
Ikke oplyst
Status: OPLØSTEFTERKONKURS
Erhvervsstyrelsen har ikke registreret virksomheden som normal aktiv. Tjek den aktuelle status på Virk.dk, før du handler med virksomheden.
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2023
Årets resultat
58.523 kr.
+84% fra 2022
Egenkapital
194.719 kr.
+43% fra 2022
Bruttoresultat
70.496 kr.
−2% fra 2022
EBITDA
70.496 kr.
−2% fra 2022
Likviditet
211,4 %
152,3 % i 2022
Afkastning
18,1 %
11,6 % i 2022
Soliditet
60,3 %
49,7 % i 2022
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (10 regnskabsår)
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | 70.496 kr. | 58.523 kr. | 58.523 kr. | 194.719 kr. | 322.801 kr. | 60,3 % | — | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 72.142 kr. | 31.803 kr. | 31.803 kr. | 136.196 kr. | 274.256 kr. | 49,7 % | — | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 21.340 kr. | -20.385 kr. | -28.328 kr. | 104.393 kr. | 206.781 kr. | 50,5 % | — | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 123.089 kr. | 83.841 kr. | 62.881 kr. | 132.721 kr. | 247.166 kr. | 53,7 % | — | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | 69.804 kr. | 81.003 kr. | 86,2 % | — | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | 29.805 kr. | 41.004 kr. | 72,7 % | 0 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 0 kr. | 0 kr. | 0 kr. | 29.805 kr. | 41.004 kr. | 72,7 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -3.750 kr. | -13.973 kr. | -13.973 kr. | 29.805 kr. | 41.004 kr. | 72,7 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | -4.094 kr. | 47.127 kr. | 47.127 kr. | 43.778 kr. | 51.227 kr. | 85,5 % | — | |
2014 2014-01-02 – 2014-12-31 | -3.350 kr. | -3.350 kr. | -3.350 kr. | -3.349 kr. | 6 kr. | -55.816,7 % | — |
Ledelse og ejere
3 personer og virksomheder tilknyttet
Stiftere
Øvrige relationer
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på HOLDING M2 ApS?
- CVR-nummeret på HOLDING M2 ApS er 35633979.
- Hvor ligger HOLDING M2 ApS?
- HOLDING M2 ApS har adresse på Ole Suhrs Gade 4, 4. th., 1354 København K i København Kommune.
- Hvad var HOLDING M2 ApS' resultat i 2023?
- HOLDING M2 ApS havde et resultat på 58.523 kr. i regnskabsåret 2023 og en egenkapital på 194.719 kr.
- Hvor solid er HOLDING M2 ApS?
- Soliditetsgraden for HOLDING M2 ApS var 60,3 % i 2023.