Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS
NORMALCVR 18211009AnpartsselskabStiftet 15. dec. 1994
GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS er et anpartsselskab stiftet 15. dec. 1994 med adresse i 7600 Struer (CVR 18211009). Virksomheden er registreret under branchen "Maleraktiviteter". Direktionen består af Svend Bøgh Johansen. I regnskabsåret 2025 havde GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS et resultat på 1,2 mio. kr. mod 1,2 mio. kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 2,3 mio. kr. Virksomheden har 16 ansatte.
- Adresse
Fabriksvej 6
7600 Struer
Struer Kommune
- Branche
Maleraktiviteter
433410
- Ansatte
16
2026-07
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
1,2 mio. kr.
−0% fra 2024
Egenkapital
2,3 mio. kr.
+2% fra 2024
Bruttoresultat
6,9 mio. kr.
+3% fra 2024
EBITDA
1,8 mio. kr.
+1% fra 2024
Likviditet
237,5 %
204,5 % i 2024
Afkastning
28,0 %
28,4 % i 2024
Soliditet
51,5 %
51,3 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | 6,9 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 51,5 % | 12 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | 6,8 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 2,2 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 51,3 % | 11 | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | 6,4 mio. kr. | 1 mio. kr. | 800.519 kr. | 1,8 mio. kr. | 4,4 mio. kr. | 41,2 % | 12 | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | 6,5 mio. kr. | 950.989 kr. | 739.016 kr. | 1,8 mio. kr. | 5,4 mio. kr. | 32,3 % | 13 | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | 6,5 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 6 mio. kr. | 38,3 % | 12 | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | 5 mio. kr. | 571.052 kr. | 442.490 kr. | 1,4 mio. kr. | 4,8 mio. kr. | 30,4 % | 11 | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | 5 mio. kr. | 517.296 kr. | 403.187 kr. | 1,4 mio. kr. | 4,3 mio. kr. | 32,8 % | 11 | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | 5,4 mio. kr. | 839.542 kr. | 652.391 kr. | 1,7 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 40,5 % | 12 | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | 6,2 mio. kr. | 958.075 kr. | 743.570 kr. | 1,7 mio. kr. | 4,1 mio. kr. | 42,1 % | 13 | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | 5,1 mio. kr. | 624.510 kr. | 485.877 kr. | 2,4 mio. kr. | 5,4 mio. kr. | 45,0 % | 12 | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 4,5 mio. kr. | 670.006 kr. | 508.377 kr. | 1,8 mio. kr. | 3 mio. kr. | 58,1 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 4,8 mio. kr. | 90.813 kr. | -70.152 kr. | 1,3 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | 40,5 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | 5,8 mio. kr. | 631.012 kr. | 471.987 kr. | 1,5 mio. kr. | 4,2 mio. kr. | 36,0 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | -3,6 mio. kr. | -48.477 kr. | -32.488 kr. | -1,1 mio. kr. | 3,2 mio. kr. | -34,4 % | — |
Ledelse og ejere
14 personer og virksomheder tilknyttet
Direktion
Bestyrelse
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- CVR-nummeret på GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS er 18211009.
- Hvor ligger GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS har adresse på Fabriksvej 6, 7600 Struer i Struer Kommune.
- Hvem er direktør i GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- Svend Bøgh Johansen er registreret i direktionen for GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS.
- Hvem sidder i bestyrelsen for GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- Bestyrelsen for GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS består af Lars Nybo, Jens Andersen, Betty Gravgaard, Holger Gravgaard, Jytte Moeskjær, Svend Bøgh Johansen, Heidi Foldbjerg og Marie Bøgh Johansen.
- Hvad var GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS' resultat i 2025?
- GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS havde et resultat på 1,2 mio. kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 2,3 mio. kr.
- Hvor solid er GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- Soliditetsgraden for GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS var 51,5 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS?
- GRAVGAARDS MALERFIRMA ApS havde 16 ansatte (juli 2026).