Data hentet fra Erhvervsstyrelsen Se live på Virk.dk
MBRE- Holding ApS
NORMALCVR 10129850AnpartsselskabStiftet 18. dec. 2002Reklamebeskyttet
MBRE- Holding ApS er et anpartsselskab stiftet 18. dec. 2002 med adresse i 3400 Hillerød (CVR 10129850). Virksomheden er registreret under branchen "Anden finansiel formidling i.a.n.". Direktionen består af Peter Bo Hansen og Marianne Bretlau. I regnskabsåret 2025 havde MBRE- Holding ApS et resultat på -12.446 kr. mod -6.578 kr. året før, og egenkapitalen udgjorde 1,1 mio. kr. Virksomheden har 1 ansatte.
- Adresse
Gribskovvænget 54
3400 Hillerød
Hillerød Kommune
- Branche
Anden finansiel formidling i.a.n.
649990
- Ansatte
1
2022-06
- Kontakt
Nøgletal
Fra årsregnskabet for 2025
Årets resultat
-12.446 kr.
−89% fra 2024
Egenkapital
1,1 mio. kr.
−6% fra 2024
Bruttoresultat
-143 kr.
+74% fra 2024
EBITDA
-32.347 kr.
+41% fra 2024
Likviditet
97.952,2 %
104.272,9 % i 2024
Afkastning
-1,1 %
-0,5 % i 2024
Soliditet
99,9 %
99,9 % i 2024
Årsregnskaber & Offentliggørelser
Historiske regnskabsindberetninger fra Erhvervsstyrelsen (20 regnskabsår)
6 af 20 regnskaber findes kun som PDF hos Erhvervsstyrelsen, så tallene for de år kan ikke læses automatisk.
| Filer | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2025 2025-01-01 – 2025-12-31 | -143 kr. | -12.446 kr. | -12.446 kr. | 1,1 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 99,9 % | 0 | |
2024 2024-01-01 – 2024-12-31 | -544 kr. | -6.578 kr. | -6.578 kr. | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2023 2023-01-01 – 2023-12-31 | -6.282 kr. | -1.983 kr. | -1.983 kr. | 1,2 mio. kr. | 1,2 mio. kr. | 99,9 % | — | |
2022 2022-01-01 – 2022-12-31 | -5.271 kr. | -274.730 kr. | -274.730 kr. | 1,3 mio. kr. | 1,3 mio. kr. | 99,7 % | — | |
2021 2021-01-01 – 2021-12-31 | -11.913 kr. | -78.547 kr. | -78.547 kr. | 1,5 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 99,4 % | — | |
2020 2020-01-01 – 2020-12-31 | -4.049 kr. | 95.184 kr. | 95.184 kr. | 1,7 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 99,4 % | — | |
2019 2019-01-01 – 2019-12-31 | -30.019 kr. | -13.089 kr. | -13.089 kr. | 1,6 mio. kr. | 1,6 mio. kr. | 99,5 % | — | |
2018 2018-01-01 – 2018-12-31 | -42.864 kr. | -252.102 kr. | -252.102 kr. | 1,7 mio. kr. | 1,7 mio. kr. | 98,0 % | — | |
2017 2017-01-01 – 2017-12-31 | -163.873 kr. | -152.741 kr. | -152.741 kr. | 2 mio. kr. | 2,1 mio. kr. | 95,2 % | — | |
2016 2016-01-01 – 2016-12-31 | -84.622 kr. | -246.533 kr. | -246.533 kr. | 2,2 mio. kr. | 2,3 mio. kr. | 94,5 % | — | |
2015 2015-01-01 – 2015-12-31 | 122.606 kr. | -450.635 kr. | -368.554 kr. | 2,6 mio. kr. | 2,7 mio. kr. | 95,9 % | — | |
2014 2014-01-01 – 2014-12-31 | 2 mio. kr. | 1,5 mio. kr. | 1,1 mio. kr. | 3 mio. kr. | 3,7 mio. kr. | 80,8 % | — | |
2013 2013-01-01 – 2013-12-31 | -188.325 kr. | -686.008 kr. | -520.642 kr. | 2 mio. kr. | 2 mio. kr. | 98,2 % | — | |
2012 2012-01-01 – 2012-12-31 | 1,6 mio. kr. | 624.821 kr. | 492.801 kr. | 2,6 mio. kr. | 2,8 mio. kr. | 93,6 % | — |
Ledelse og ejere
4 personer og virksomheder tilknyttet
Ofte stillede spørgsmål
- Hvad er CVR-nummeret på MBRE- Holding ApS?
- CVR-nummeret på MBRE- Holding ApS er 10129850.
- Hvor ligger MBRE- Holding ApS?
- MBRE- Holding ApS har adresse på Gribskovvænget 54, 3400 Hillerød i Hillerød Kommune.
- Hvem er direktør i MBRE- Holding ApS?
- Peter Bo Hansen og Marianne Bretlau er registreret i direktionen for MBRE- Holding ApS.
- Hvad var MBRE- Holding ApS' resultat i 2025?
- MBRE- Holding ApS havde et resultat på -12.446 kr. i regnskabsåret 2025 og en egenkapital på 1,1 mio. kr.
- Hvor solid er MBRE- Holding ApS?
- Soliditetsgraden for MBRE- Holding ApS var 99,9 % i 2025.
- Hvor mange ansatte har MBRE- Holding ApS?
- MBRE- Holding ApS havde 1 ansatte (juni 2022).